pirsan havalandırma

PİRSAN ÇÖZÜMLER

Sığınak Havalandırma Sistemi

Sığınak ortam havasının asgari yaşam koşullarına uygun olması planlanmalıdır..

Sığınak Havalandırma Sistemi Ankara

Sığınaklarda , olası durumlarda ortamda bulunan insanların bulunma sürelerince sağlıklı olarak yaşamalarının sağlanması gerekmektedir. İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için, sığınak ortam havasının asgari yaşam koşullarına uygun olması planlanmalıdır.

Sığınak havalandırma sisteminin uygulanacağı alanda bulunacak kişi baz alınarak doğru cihaz seçimi yapılmalıdır ve bir kişinin yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli olan taze hava ihtiyacı 3 m3/h olarak saptanmıştır.

Doğru sığınak havalandırması ancak doğru mühendislik hesaplamaları, doğru cihaz ve doğru filtreler ile uygulanabilir. Yüksek yangın tehlikesinin olduğu yerlerde dış hava mutlaka basınç, sıcaklık ve neme karşı tampon görevi gören kum filtreden geçirilmeli ve daha sonra aktif karbon filtreden geçirilerek ortama verilmelidir.

Taze Hava Cihazı

Sığınak Havalandırma Sistemi


PR-SS serisi kanal tipi sığınak santralleri galvanizli sacdan imal edilmektedir ve sığınaklarda savaş anında ve normal zamanlarda ayrı ayrı kullanılabilme özelliğine sahiptir. Çift kademeli damperi sayesinde savaş anında içinde bulunan radyoaktif filtre ve aktif karbon filtre manuel olarak devreye girecektir. Normal zamanlarda ise G4 kaba filtre sürekli kullanılabilir durumdadır. Düşük ve orta derece yangın tehlikesi bulunan yapılar için tasarlanmıştır.

Sığınak Havalandırma Sistemi


Tercih doğrultusunda kurşun seperatörlü ve ya içi komple kurşun kaplı olarak da imalatı yapılmaktadır.

Sığınak Havalandırma Sistemi Ankara


Kurşun seperatörler olası nükleer tehditlerde damper hareketi ile hava akışına izin verildiğinde oluşabilecek tahribat minimuma indirilmek hedeflenmiştir. Kurşun; nükleer tehdit ile oluşan radyasyonu önleyici niteliktedir ve radyasyonun insanlar üzerinde ki etkisini en düşük seviyelere düşürerek sizlere daha sağlıklı ve güvenli bir ortam sunmaktadır.

Duman Tahliye Fanı

Sığınak Havalandırma Sistemi Ankara


Sığınak havalandırma projelerinizde kullanılması gereken bir diğer fan çeşidi PR-DTF serisi Duman Tahliye Fanlarıdır. Bu fanların görevi olası yangın durumlarında sığınak alanında ki duman,kötü koku ve zehirleyici gazların hızlı şekilde tahliye edilmesi için kullanılmaktadır ve sığınak, otopark, metro havalandırma projelerizde kullanıma uygun olarak tasarlanmış, yüksek sıcaklığa dayanıklı fanlardır. Geniş kapasite aralıklarında, farklı fan kanadı ve göbeği ile ayarlanabilir kanat açıları sayesinde ihtiyaca uygun kapasitede ürün sağlamaktayız.

Sığınak Havalandırma Sistemi Ankara


Egzos Atış Sistemi

Sığınak havalandırma projelerinizde taze hava ve duman tahliye fanlarının yanı sıra hava sirkülasyonu sağlanması amacıyla egzoz atış sistemi de entegre edilmelidir. Egzoz atış sistemi ile sığınak alanında, günlük kullanım alanlarının hava tahliyesi için kullanılmaktadır.

Merdiven Basınçlandırma Fanı

PR-MBF serisi merdiven basınçlandırma fanları; binalarda yangın esnasında kaçış yollarına duman girişinin önlenmesi için tasarlanmıştır.

Sığınak Havalandırma Sistemi Ankara


Basınçlandırma fanları; yangın sırasında oluşan dumanın yayılmasını önler, mahallerin dumandan arındırılması ile can güvenliği ve yangına daha kolay müdahale edilebilmesini sağlar. Yangın otomasyon sistemine bağlı olan bu fanlar, yangın anında devreye girerek gerekli pozitif basıncı sağlayarak duman girişini engeller.

SEKTÖRLER
 1. referans
 2. referans sultan
 3. referans
 4. referans
 5. referans
 6. referans
 7. referans
 8. referans
 9. referans
 10. referans
 11. referans
 12. referans
 13. referans
 14. referans
 15. referans
 16. referans
 17. referans
 18. referans
 19. referans
 20. referans
 21. referans
 22. referans
 23. referans
 24. referans
 25. referans
 26. referans
 27. referans
 28. referans
 29. referans
 30. referans
 31. referans
 32. referans
 33. referans
 34. referans
 35. referans
 36. referans
 37. referans
 38. referans
 39. referans
 40. referans
 41. referans
 42. referans
 43. referans
BÜLTEN