pirsan havalandırma

PİRSAN ÇÖZÜMLER

Havuz Havalandırma ve Nem Alma Sistemi

Havuz Havalandırma ve Nem Alma Sistemi paket üniteler olarak tasarlanmıştır.

havuz nem alma santrali ankara


Kapalı havuzlarda nem kontrol altına alınmadığı durumlarda konfor bozulduğu gibi binanın yapısında ve ahşap bölümlerinde korozyon ve yıpranmalara yol açar. Kış aylarında ve dış hava sıcaklığının içeriden daha soğuk olduğu yaz akşamlarında gözle görülür şekilde havadaki su buharı soğuk duvar yüzeylerinde terlemeye yol açar. Bağıl nem uzun sürelerle %60’ın üzerinde olduğunda binanın bileşenleri üzerinde zarar verici etkilerden kaçınılması imkansızdır.

havuz nem alma santrali ankara


Havuz suyundan buharlaşan klor yoğuşan su ile birleştiğinde aşındırıcı bir kimyasal olan hidroklorik asite dönüşerek korozyon etkisini artırmaktadır. Yüksek nem, insan sağlığına zararlı bakteri ve mantarların gelişmesine de olanak sağlar. Oysa nemin %50-%60 aralığında tutulması mikro organizmaların türeyebildiği en koşulsuz seviyelerdir.

havuz nem alma santrali


Havuz nem alma santralleri kapalı yüzme havuzlarında nem miktarını belli değerler arasında sınırlayan kompleks cihazlardır. Nem alma işlevinin yanı sıra havuz alanın iklimlendirilmesini de sağlamaktadır. Cihazın üzerine entegre edilen sıcak su serpantini sayesinde sıcak su üreticisinden gelen ısının fanlar yardımıyla ortama gönderilmesi sağlanır. Havada asılı durumda olan su molekülleri soğuk durumdaki evoparatör yüzeyine temas ettiği zaman hızlıca çiğ noktasına ulaşarak damlacık haline getirilir serpantin kanatçıkları boyunca aşağı doğru ilerleyerek drenaj haznesinde toplanır. Bu işlem sürekli tekrar edildikçe hava nemden arındırılmış olur. Ayrıca havada bulunan hidroklorik asit de ayrıştırılmış olur. İç ve dış ortamın ısı farkına göre çalışan havuz nem alma santralleri dış ortamın iç ortama göre daha sıcak olduğu durumlarda nemli havanın direkt olarak tahliye edilmesi ve daha kuru dış havanın iç ortama sevk edilerek nem oranının dengelenmesini sağlar. Bu işlemi yaparken kompresörler devre dışı olduğundan daha az enerji kullanılmış olur. Cihaz üzerindeki damperler iç ve dış mekan ısı farkına göre taze hava ve egzoz miktarını ayarlamaktadır.

havuz nem alma santrali nedir?


havuz nem alma santrali

havuz nem alma santrali


SEKTÖRLER
 1. referans
 2. referans sultan
 3. referans
 4. referans
 5. referans
 6. referans
 7. referans
 8. referans
 9. referans
 10. referans
 11. referans
 12. referans
 13. referans
 14. referans
 15. referans
 16. referans
 17. referans
 18. referans
 19. referans
 20. referans
 21. referans
 22. referans
 23. referans
 24. referans
 25. referans
 26. referans
 27. referans
 28. referans
 29. referans
 30. referans
 31. referans
 32. referans
 33. referans
 34. referans
 35. referans
 36. referans
 37. referans
 38. referans
 39. referans
 40. referans
 41. referans
 42. referans
 43. referans
BÜLTEN