pirsan havalandırma

PİRSAN ÇÖZÜMLER

VRF Klima Sistemleri

VRF (Variable Refrigerant Flow), Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir.

vrf ankara


VRF (Variable Refrigerant Flow), Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edilebildiği sistemlerdir.

vrf ankara


Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

vrf klima sistemleri


VRF klima sistemlerini, split klimalardan ayıran en büyük özellik; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile çalışıp konforu en yüksek seviyede tutmasıdır. VRF sistemler; enerji tasarrufuna odaklanmış ve gelişmiş uygulama esnekliğine sahiptir. Tam bağımsız kontrol imkanına sahiptir. VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. VRF Klima Sistemleri; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

vrf


VRF sistemler, sistemin çalışma mantığı ve yukarıda bahsedilen işletme avantajları sebebi ile farklı zamanlarda kullanılacak farklı mahallerin aynı dış üniteden beslendiği projeler için çok daha idealdir. Bu projelere en iyi örnekler ise oteller, hastaneler (steril alanlar hariç) okullar, idari binalar ve ofis binaları olarak sayılabilir. Ayrıca büyük kapasite ihtiyaçları ile büyük taze hava ihtiyaçlarının aynı anda talep edildiği projeler için de, Dx bataryalı santrallerin bataryaları VRF dış ünitelerle beslenerek çözüm üretilebilmektedir. Yine son dönemlerde yaygın şekilde, her türlü santral (ısı geri kazanımlı klima santralleri, %100 taze havalı klima santralleri, hijyenik santraller vb.) bataryası, ısıtma/soğutma ihtiyaçları için VRF dış üniteleri kullanılmaktadır.

SEKTÖRLER
 1. referans
 2. referans sultan
 3. referans
 4. referans
 5. referans
 6. referans
 7. referans
 8. referans
 9. referans
 10. referans
 11. referans
 12. referans
 13. referans
 14. referans
 15. referans
 16. referans
 17. referans
 18. referans
 19. referans
 20. referans
 21. referans
 22. referans
 23. referans
 24. referans
 25. referans
 26. referans
 27. referans
 28. referans
 29. referans
 30. referans
 31. referans
 32. referans
 33. referans
 34. referans
 35. referans
 36. referans
 37. referans
 38. referans
 39. referans
 40. referans
 41. referans
 42. referans
 43. referans
BÜLTEN